Bestil takeaway til levering og hent-selv i Frederiksberg

Take Away Frederiksberg

Bestil takeaway til levering og hent-selv i Frederiksberg

Lokale restauranter, cafeer og butikker, hvor du kan bestille takeaway og enten selv hente ved døren eller få bragt maden ud. Listen omfatter både mad, øl, vin, chokolade og brød.

 

Asiatisk – Nordisk:

Nordic Noodle, Godthåbsvej 26  /  Afhentning og udbringning / nordicnoodle.dk/

 

Brød:

Reinh Van Hauen / Gl. Kongevej 177 / Tlf :38 800 800 / hjemmeside.

 

Chokolade:

Frederiksberg Chokolade, Frederiksberg Alle 64 / Afhentning / frederiksbergchokolade.dk/

Social Foodies, Gammel Kongevej 115 / Facebook – hent selv og udbringning (kun torsdag) / socialfoodies.dk/

 

Burger:

Jagger FrederiksbergFalkoner Alle 84 / Afhentning / jaggerfastfood.com/ 

 

Coffee & Sandwich:

Henckell, Gammel Kongevej 108-124 / Afhentning / www.henckell.dk/ 

Ipsen & Co, Gammel Kongevej 108 / Afhentning / ipsenogco.dk/ 

 

Dansk:

MæskNyelandsvej 63, telefon: 27 57 05 15/ www.maesk.dk

 Restaurant PilenPile Allé 14B, telefon: 53 30 01 40 / https://www.restaurantpilen.dk/ 

Grød , Falkoner Alle 34 , telefon : 34 12 72 27 / https://www.groed.com/

 

Dansk, Nordisk og Fransk:

MondænGodthåbsvej 26, telefon: 41 22 12 12 / Afhentning / http://restaurantmondaen.dk/ 

Restaurant Polly , Gammel Kongevej 96 / Afhentning / restaurantpolly.dk /

San Marco Junior,  Falkoner Allé 10, / Afhentning /  https://www.sanmarcojunior.dk/

 

Delikatesse:

Le GourmandVærnedamsvej 3A, telefon: 33 26 20 25 /http://www.legourmand.dk/

 

Fisk:

Windsor FiskPeter Bangs Vej 87, telefon: 38 87 60 65 / Udbringning / facebook.com/Windsor.Fisk/ 

Fransk-Asiasisk:

Bistro Pan Pan, Zoo / hent selv og udbringning / https://www.bistropanpan.dk/

 

Græsk:

Deligreco, Gammel Kongevej 170 /  Afhentning / deligreco.dk/

Grøn og Vegansk:

Green LoveGodthåbsvej 142, telefon: 49 40 18 88 / Afhentning / www.greenlove.dk/

 

Hawai Poke:

Oli Oli, Gammel Kongevej 169 / hjemmeside – Afhentning og udbringning / oliolipoke.dk/

 

Italiensk:

Gastronomia Italiana DueGammel Kongevej 108, telefon: 33 31 49 81 / Afhentning / gastronomiaitaliana.dk /

Ristorante Da Claudio, Godthåbsvej 42 / Afhentning / https://da-claudio.dk/om-restauranten/

 

Indisk:

The South Indian Frederiksberg, Godthåbsvej 12 / levering og hent selv / southindian.dk/

 

International inspireret:

 MadklubbenSolbjergvej 6, telefon: 38 41 41 70 / https://madklubben.dk/restaurant-madklubben-frederiksberg/ 

 

Nordisk:

Restaurant Frederiks HaveSmallegade 41, telefon: 38 88 33 35 / Afhentning og udbringning /  

Mexikansk:

Tacopop, Smallegade 20A, hjemmeside / Levering og hent selv / www.tacopop-frederiksberg.dk/

Pizza: 

Dagmars PizzaFalkoner Allé 32, telefon: 38 19 42 01 / Afhentning / dagmarspizza-frederiksberg.dk /

Forno e LegnoFalkoner Allé 42, telefon: 35 39 50 12 / facebook.com/fornoalegnaKBH/ 

 

Thai:

Jasmin Thai CornerFalkoner Allé, telefon 35 35 37 38 / Afhentning og Udbringning / frederiksberg/jasmin-corner /

 

Wok og Sushi:

Wok KingGodthåbsvej 16, telefon: 38 11 91 55 / Afhentning og udbringning / wok-king.dk/ 

 

Øl & Vin:

Frederiksberg Vinhandel, Frederiksberg Allé 25 – levering og hent selv / http://www.frederiksbergvinhandel.dk/

Himmeriget, Åboulevard 27 / hent selv og udbringning / facebook.com/himmeriget/

Tap 21 Craft BeerH.C. Ørsteds Vej 21, telefon: 20 73 12 07 / tap21.dk/

Vin 121, Peter Bangs vej 121 / hent selv og udbringning / www.vin121.dk/

Skrevet af minby.dk